[grid_12][box]

Semináře – Společná Bonsai dílna 2016

Často se ptáte, jak správně pečovat o vaše bonsaje. Co, kdy a proč je nejlépe dělat, nebo naopak nedělat. V letošním roce se vám pokusíme v tomto pomoci.

Martin Ašenbrenner pro vás připravil tři společné bonsajové dílny. Pěstováním bonsají se zabývá více než dvacet let. V roce 2004 – 2005 strávil necelý rok v Japonsku v zahradě u bonsajového mistra Toru Suzukiho. Kromě práce s rostlinami vyrábí keramické bonsajové misky pálené v peci na dřevo.

Společná dílna bude vždy probíhat celý den od 9 do 17 hodin v počtu maximálně 8 účastníků (dle zájmu v sobotu nebo v neděli). Pracovat budeme na Vašich donesených rostlinách. Velikost rostliny zvolte takovou, abyste byli schopni s ní sami manipulovat.

Cena jednoho dne je 980,- Kč včetně DPH. Cena je včetně obědu.

Do ceny nejsou zahrnuty materiály a nářadí potřebné v průběhu kurzu. V průběhu kurzu je možné si vše potřebné zakoupit přímo na místě. Platba daného kurzu proběhne v hotovosti přímo na kurzu.

Termíny a témata bonsajových dílen:

16. nebo 17. dubna: budeme se věnovat přesazování, úpravě kořenového balu a práci s kořeny obecně, míchání substrátů a výběru vhodné misky

4. nebo 5. června: prostřih koruny, defoliace (odlisťování) u některých listnáčů, řez borovic a pod…

8. nebo 9. října: drátování, tvarování a příprava bonsají na zimu.

Jelikož se jedná o malou skupinu lidí, je vždy možné se věnovat problémům a dotazům každého účastníka dle možností školitele. S sebou si přineste veškeré nářadí, které doma používáte pro úpravu bonsají.

Na jednotlivé kurzy se hlaste prostřednictvím emailové adresy info@bambuscentrum.cz. Vždy uveďte přesné jméno účastníka, zvolený termín a kontakt (email a tel.číslo). Kdyby byl Vámi zvolený termín již plný, budeme Vás o této skutečnosti neprodleně informovat. Rezervaci termínu je možné provést od 1.února 2016

Děkujeme za dodržení těchto podmínek.

[/box][/grid_12]