Změna otevírací doby

Rádi bychom Vás upozornili, že byl 1.června 2021 zahájen letní provoz, což přináší i malou změnu v otevírací době. V neděli bude od této chvíle otevřeno pouze od 9 – 12 hodin. Ostatní dny zůstávají zachovány. Otevírací doba je tedy následující Pondělí – zavřeno Úterý až sobota 9 – 18 hodin Neděle 9 – 12…

Číst více ...

Změna otevírací doby

Pozor, tak jako každý rok, od 1. června dochází ke zkrácení otevírací doby v neděli. Zahradnický areál bude v neděli otevřen v době 9 – 12 hodin. Ostatní dny zůstávají nezměněny:

– Pondělí: zavřeno
– Úterý až sobota: 9 – 18 hodin
– Neděle: 9 – 12 hodin

Číst více ...

Změna otevírací doby

Upozorňujeme všechny zákazníky, že s příchodem podzimu došlo také ke změně otevírací doby. V neděli a pondělí je zahradnický areál zcela uzavřen. Ostatní dny (úterý až sobota) jsme tu pro Vás od 9 do 17 hodin každý den.
Neděle a Pondělí: zavřeno
Úterý až Sobota: vždy otevřeno 9 – 17 hodin

Číst více ...

Zahradnické nůžky zelené 195 mm

Zahradnické nůžky zelené 195 mm Nůžky určené k běžným pracím na zahradě. Používají se k zastřihování nových výhonů na dřevinách a slabších větvích. Vydrží velmi dlouho ostré. Jsou velmi pohodlné do ruky, díky malé váze jsou vhodné i pro ženy. Sami je používáme a můžeme je opravdu doporučit! zahradnické nůžky zelené 195 mm kód 3032…

Číst více ...

Zahradnické nůžky červené 195 mm

Zahradnické nůžky červené 195 mm Nůžky určené k běžným pracím na zahradě. Používají se k zastřihování nových výhonů na dřevinách a slabších větvích. Vydrží velmi dlouho ostré. Jsou velmi pohodlné do ruky, díky malé váze jsou vhodné i pro ženy. Sami je používáme a můžeme je opravdu doporučit! zahradnické nůžky červené 195 mm kód 3031…

Číst více ...
Yucca gloriosa Variegata

Yucca gloriosa ‘Variegata’ – Juka

Ačkoliv svým vzhledem působí velmi exoticky, svou mrazuvzdorností se hodí i do našich zahrad. Oproti běžně nabízeným jukám má kratší a pevnější listy, které jsou zakončené výraznou špičkou. Listy jsou modrozelené a lemované světle žlutým okrajem. Na rostlině zůstávají celoročně. V létě se u starších rostlin objevují bílé zvonkovité květy, které jsou uspořádané ve vzpřímené latě. Po odkvětu je vhodné je odstranit.

Číst více ...
Yucca filamentosa Color Guard

Yucca filamentosa ‘Color Guard’ – Juka

Výrazný, celoroční, exotický akcent vnese do Vaší zahrady jedině Yucca. Vytváří přízemní růžice pevných, úzkých, dlouhých listů se sytě žlutým středem a tmavě zelenými okraji. V této podobě zůstávají listy celoročně, jen přes zimu získává žlutá část listu jemný růžový nádech. Okraje listů jsou lemovány viditelnými stočenými chlupy. Od poloviny do konce léta rozkvétají bílé zvonkovité květy.

Číst více ...

Yucca filamentosa ‘Bright Edge’ – Juka

Juky působí na první pohled velmi exotickým dojmem. Jedná se však o mrazuvzdorné a velmi nenáročné rostliny. Nabízejí celoroční efekt, protože úzké dlouhé listy zůstávají na rostlině po celý rok. Jednotlivé listy jsou sytě zelené s výrazně žlutými okraji. Okraje listů jsou lemovány viditelnými stočenými chlupy. Od poloviny do konce léta rozkvétají bílé zvonkovité květy uspořádané ve vysoké vzpřímené latě vyčnívající nad rostlinu.

Číst více ...

Wisteria sinensis ‘Prolific’ – Vistárie čínská

Tato vistárie Vás učaruje hned na první pohled. Její nádherné výrazně dlouhé květy nelze přehlednout. Bobovité květy se objevují koncem jara a jsou uspořádané v dlouhých převislých hroznech. Někdy dochází k opětovnému kvetení koncem léta. Květy mají typickou světle fialovou barvu. Vistárie kvetou poměrně dlouho a do okolí šíří nádherně sladkou vůni. Kvetou již velmi mladé rostliny.

Číst více ...

Wisteria brachybotrys ‘Okayama’ – Vistárie vznešená

Zpeřené listy jsou složené z většího množství vejčitých jasně zelených, jemně ochlupených lístků. Na podzim se zbarvují do žluta a opadávají. Začátkem léta vykvétají bobovité jasně fialové květy uspořádané v převislých hroznech. Hrozny dosahují 15 – 20 cm. Vistárie kvetou poměrně dlouho a do okolí šíří nádherně sladkou vůni. Kvetou již velmi mladé rostliny. Díky velkému množství nektaru jsou lákadlem i pro hmyz.

Číst více ...
Weigela middendorfiana Mango

Weigela middendorffiana ‘Mango’ – Vajgélie Middendorffova

Nádherný nový kultivar vajgélie, o jehož vznik se postaral J.G.Hillier z Anglie. Má hned několik předností. Mezi jednu z nich patří dlouhá perioda kvetení. Květy široce trubkovitého tvaru se objevují již v polovině jara a vydrží postupně kvést až do konce června. Květy mají světle žlutou barvu s výraznou oranžovou skvrnou v hrdle. Po odkvětu je vhodné rostlinu ostříhat.

Číst více ...
Weigela florida Wings of Fire

Weigela florida ‘Wings of Fire’ – Vajgélie růžová

Zářivý kultivar vajgélie, který byl vyšlechtěn v roce 2000 v Boskoopu. Nicméně ke komerčnímu množení dochází až od roku 2012. Její vejčité listy jsou velmi proměnlivé po celou sezónu. Na jaře jsou zelené, záhy se však přidává bronzový nádech. Jak se blíží letní měsíce, doslova se rozzáří zářivě červenými výhonky. No a na podzim dojde až do vínově červené barvy. Je to nejspíš jedna z mála vajgélie, kde dáte přednost listům před květy.

Číst více ...
Weigela 'Red Prince'

Weigela florida ‘Red Prince’ – Vajgélie růžová

V překladu „červený princ“ doslova odpovídá zbarvení květů této nádherné vajgélie. Koncem jara vykvétají sytě růžovočervené trubkovité květy. Hojně kvete po dobu 3 – 4 týdnů. Je schopna v menším množství kvetení opakovat ještě koncem srpna. Po odkvětu je vhodné odstranit semeníky. Rostlina pak vypadá o mnoho krásnější a zbytečně se nevysiluje tvorbou semen. Výborné pozadí tvoří sytě zelené oválné listy.

Číst více ...
Weigela florida Pink Poppet

Weigela florida ‘Pink Poppet’® – Vajgélie růžová

Patří mezi zakrslé kultivary vajgélií, kdy růst je spíše širší než vyšší. V rámci vajgélií patří mezi casně kvetoucí. S květy se setkáme již koncem jara. Mají trubkovitý tvar a jsou zbarvené do jasně růžové barvy. Rostlina se může pochlubit opravdu pravidelným a hojným kvetením. Ke sporadickému kvetené může dojít ještě koncem léta. Eliptické sytě zelené listy na podzim zlátnou a opadávají.

Číst více ...
Weigela florida 'Naomi Campbell' ®

Weigela florida ‘Naomi Campbell’ – Vajgélie růžová

Nový šlechtěnec, který získal své jméno po krásce tmavé pleti. Jistou symboliku to má, jelikož se jedná o kultivar s nejtmavším olistěním, který byl doposud přiveden na světlo světa. Oválné listy jsou zbarvené do kaštanově vínové. Během léta přebírají více zelené. Na podzim se opět zbarvují do tmavšího odstínu a opadávají. Koncem jara vykvétají červenorůžové trubkovité květy.

Číst více ...
Weigela Nana Variegata

Weigela florida ‘Nana Variegata’ – Vajgélie růžová

Atraktivní olistění, fascinující květy a minimální nároky na údržbu. No co víc si můžeme přát. Tato kráska si zaslouží své místo na každé zahradě. Široce vejčité, zelené listy jsou ozdobeny nepravidelně širokým krémovým lemem. Občas se objeví i narůžovělé zbarvení. Takto rostlina setrvává až do opadu. Koncem jara vykvétají 2 – 4 cm dlouhé trubkovité květy. Nesou různé odstíny bílé až jasně růžové.

Číst více ...
eigela florida 'Monet' ®

Weigela florida ‘Monet’ – Vajgélie růžová

První zakrslý panašovaný kultivar, který byl mezi vajgéliemi vyšlechtěn. Listy jsou však tak elegantní, že květy nejsou téměř ani zapotřebí. Hráškově zelený střed listu je lemován širokým krémovým okrajem. S podzimem se přidává nepravidelné růžové zbarvení. Takto rostlina setrvává až do opadu. Na přelomu května a června vykvétají menší, růžové, nálevkovité květy. Je jich menší množství než u běžných kultivarů.

Číst více ...
Weigela florida Minor Black

Weigela florida ‘Minor Black’ – Vajgélie růžová

Jeden z novějších kultivarů pyšnící se jak výrazným celoročním olistěním, tak nádherně sytými květy. Na jaře raší oválné zeleno-vínové listy. S podzimem se intenzita purpurové barvy zvyšuje. Poté listy opadávají. Na přelomu května a června Vás zaujmou sytě růžové trychtýřovité květy. Vykvétají na loňském dřevě. Častými návštěvníky jsou včely a jiný drobný hmyz.

Číst více ...
Weigela florida Marjorie

Weigela florida ‘Marjorie’ – Vajgélie růžová

Velice nevšední kultivar vajgélie, kde na jedné rostlině najdeme hned 3 různé barvy květů. Zvonkovité květy jsou zbarvené do bílé, světle růžové, nebo sytě růžové. Rostlina tak v plném květu vypadá opravdu nevšedně. S květy se setkáme na přelomu května a června. K opětovnému, ale menšímu kvetení, může dojít konce léta. Celkový habitus doplňují vejčité svěže zelené listy.

Číst více ...
Weigela florida Magical Rainbow

Weigela florida ‘Magical Rainbow’ – Vajgélie růžová

Dalo by se říci, že opravdu duhu svým zbarvením připomíná kultivar ‘Magical Rainbow’. Je evidentní, že zcela výjimečně předčí vybarvení listů i květy. Na jaře raší eliptické listy s tmavě zeleným středem a výrazným žlutým lemem při okrajích. Nově rašící listy mají červený nádech při okrajích. K červené barvě se opět listy vracejí koncem léta a na podzim, kdy je intenzita vybarvení vyšší. Listy jsou neseny na vínově zbarvených výhonech, což vytváří další kouzelný kontrast.

Číst více ...
Weigela 'Princess Ayla'

Weigela ‘Princess Ayla’ – Vajgélie

Pokud hledáme nenáročný kvetoucí keř, který rozzáří Vaši zahradu, pak právě tato vajgélie by mohla být správnou volbou. Široce eliptické listy jsou na jaře zářivě zlaté. Nejsou náchylné na popálení sluncem, proto může být vysazena i na slunné stanoviště. Koncem léta se zbarvují do zelené s vínovým lemem při okrajích. Takto setrvávají až do opadu. Koncem jara rozkvétají sytě růžové trubkovité květy. Vydrží kvést poměrně dlouho.

Číst více ...
Weigela Kosteriana Variegata

Weigela ‘Kostoriana Variagata’ – Vajgélie

Jak už samotný název napovídá, jedná se o panašovanou formu vajgélie. Vejčitě oválné listy jsou sytě zelené s nepravidelným jasně krémovým lemem po okrajích. Toto zbarvení si uchovává až do opadu na podzim. Na přelomu května a června vykvétají zářivě růžové trubkovité květy. Jednotlivé květy nesou různé odstíny růžové. Na jedné rostlině lze současně vidět více barev květů.

Číst více ...
Weigela All Summer Red

Weigela ‘All Summer Red’ – Vajgélie

O její vznik se zasloužil Bert Verhoef z Boskoopu. Tento kultivar získal v roce 2014 stříbrnou medaili na prestižní výstavě Plantarium, což svědčí o její kvalitě. Hlavní devizou jsou samozřejmě květy. V tomto případě vydrží rostlina kvést téměř nepřetržitě od konce května až do podzimu v různých intenzitách. Květy mají zářivou červeno-růžovou barvu. Jsou dlouze trubkovitého tvaru a většinou se zcela neotevírají.

Číst více ...
Vitex agnus catus Delta Blues

Vitex agnus-castus ‘Delta Blues’ – Drmek obecný

Tento kultivar je řazen mezi první v rámci vitexů, který má menší a kompaktnější habitus. Nese 5 – 7 laločné listy šedozelené barvy. Jsou o trochu menší než u základního druhu. Po rozemnutí listů ucítíme charakteristickou vůni. Na podzim opadávají. Velice cenným prvkem jsou květy vyskytující se až na konci léta, kdy už většina keřů nekvete. Jedná se o drobné fialovo-modré květy uspořádané ve štíhlých terminálních latách.

Číst více ...