Campsis tagliabuana ‚Summer Jazz Gold‘ – Trubač

Trubač

Fascinující podívanou nabízí tento kultivar trubače. Nejen že jsou jeho květy krásně zbarvené, ale patří i mezi největší. Koncem července se objevují první květy v podobě koncových vrcholíků. Což v praxi znamená, že z jednoho místa vykvétá větší množství květů. Mají široce trubkovitých tvar. Nesou žluto-oranžovou barvu s výrazným červeným žilkováním v hrdle květu. Nová poupata postupně rozkvétají až do prvních mrazíků. Tmavě zelené listy jsou lichozpeřené, až 10 cm dlouhé a na podzim opadávají.

 Trubače tvoří krásné ozdoby pergol, treláží, či různých plůtků. Příčepivé kořínky se tvoří po celé délce větví, ale nejsou tak silné, aby udržely váhu celé rostliny zvláště při silném větru, proto je nutné rostliny vyvazovat, aby se vytvořila pevná kostra. Pro podporu kvetení je nutné rostliny brzy na jaře sestříhat. Nové květy se vytvoří na nových výhonech.

 Trubače vysazujeme do dobře propustných neutrálních až mírně zásaditých půd. Dužnaté kořeny by v případě přemokření mohly začít uhnívat. Volíme co nejvíce osluněné stanoviště. Přihnojujeme pravidelně hnojivem pro okrasné dřeviny nebo na podporu kvetení. Velmi dobře snáší řez. Je plně mrazuvzdorný.

Velikost kontejneru

Velikost rostliny

Cena (Kč)

15 L

80 cm kmen

1.389,- ROSTLINY Z TÉTO KATEGORIE