Campsis tagliabuana ‚Summer Jazz Fire‘ – Trubač

Trubač

Jednou z možností, jak oživit pergolu či treláž, je určitě tento kultivar trubače. Svými květy nabízí atraktivní podívanou až do podzimních dnů. Perioda kvetení sahá zhruba od poloviny července až do prvních mrazíků. Na koncích výhonů postupně dorůstají nová poupata, což umožňujeme značně prodloužit dobu kvetení. Květy jsou dlouze trubkovité ohnivě červené barvy. Doslova září na dálku. Z jednoho místa jich vždy vykvétá větší množství. Tmavě zelené lichozpeřené listy na podzim opadávají.

 Trubače tvoří krásné ozdoby pergol, treláží, či různých plůtků. Příčepivé kořínky se tvoří po celé délce větví, ale nejsou tak silné, aby udržely váhu celé rostliny zvláště při silném větru, proto je nutné rostliny vyvazovat, aby se vytvořila pevná kostra. Pro podporu kvetení je nutné rostliny brzy na jaře sestříhat. Nové květy se vytvoří na nových výhonech.

 Trubače vysazujeme do dobře propustných neutrálních až mírně zásaditých půd. Dužnaté kořeny by v případě přemokření mohly začít uhnívat. Volíme co nejvíce osluněné stanoviště. Přihnojujeme pravidelně hnojivem pro okrasné dřeviny nebo na podporu kvetení. Velmi dobře snáší řez. Je plně mrazuvzdorný.

Velikost kontejneru

Velikost rostliny

Cena (Kč)

15 L

80 cm kmen

1.389,- ROSTLINY Z TÉTO KATEGORIE