Cryptomeria japonica ‚Bandai HB‘ – Kryptomérie japonská

Kryptomérie japonská

Kultivar cryptomérie, který byl objeven jako čarověník. Růst je plochý do polštářovitého tvaru. Jehlice jsou na první pohled silné, pevné, svěže zelené. V 10ti letech dosahuje výšky kolem 40 cm při šířce 50 cm. Díky pomalému růstu se hodí i do menších zahrad. Je plně mrazuvzdorná.

Kryptomérie (Cryptomeria japonica) nejlépe rostou v hlubokých živných půdách s rovnoměrnou vlhkostí. Pozor na přesychání především během letních měsíců. Z tohoto důvodu je vhodné zamulčovat nejbližší prostor kolem rostliny. Půdní reakce by měla být mírně kyselá. Místo pro výsadbu volíme slunné až mírně polostinné, v ideálním případě však v zimě chráněné před intenzivním sluncem. Během vegetace používáme pomalu rozpustná hnojiva pro okrasné dřeviny. Tento kultivar stříháme pouze v nutnosti, došlo by k narušení pravidelného habitu.

 

Velikost kontejneru

Velikost rostliny

Cena (Kč)

4 L

25 – 30 cm

636,-Kultivar cryptomérie, který byl objeven jako čarověník. Růst je plochý do polštářovitého tvaru. Jehlice jsou na první pohled silné, pevné, svěže zelené. V 10ti letech dosahuje výšky kolem 40 cm při šířce 50 cm. Díky pomalému růstu se hodí i do menších zahrad. Je plně mrazuvzdorná.ROSTLINY Z TÉTO KATEGORIE