pivonky-mix Dřevité pivoňky jsou v Japonsku šlechtěny přibližně od 8 století. Nejen že postupem času vznikly spousty nových kultivarů, ale také získaly oblibu u místních pěstitelů. U nás jsou tyto opadavé keře bez problémů pěstovány. Dosahují výšky 1-1,5 metru dle kultivaru a pěstebních podmínek. Trojčetné, hluboce dělené listy mají různé odstíny zelené a s podzimem se barví do žluté, oranžové a v některých případech červené.  U dřevitých pivoněk nalezneme květy jednoduché, poloplné a plné. Barevná škála je velmi široká počínaje bílou, žlutou, oranžovou, přes růžovou, červenou, purpurovou až po tmavě vínovou. Vzácněji se vyskytují i květy dvoubarevné.

Polohu volíme slunnou, popřípadě velmi málo zastíněnou. Upřednostňují půdy hluboké, bohaté na živy, s dostatečnou drenáží a spíše vlhčí. Kontejnerované rostliny sázíme tak hluboko, jak byly v původním kontejneru. Velmi dobře snášejí řez. K řezu přistupujeme hlavně u mladších rostlin za účelem vytvoření lepšího habitu rostliny. V dalších letech už většinou není zapotřebí. Nejvhodnější období pro řez je brzy na jaře, ačkoli tím dojde k redukci květů.

Snažili jsme se cenově zpřístupnit japonské pivoňky všem zákazníkům, proto v nabídce pro sezónu 2016 naleznete menší a samozřejmě levnější rostliny. I v tomto případě jsme poskládali sortiment tak, aby zahrnoval různé barvy od žluté, růžové až po vínovou. Jelikož se jedná o mladší rostliny, většinou tento rok nepokvetou. Ale po vysazení do volné půdy nádherně přirůstají a krásných květů byste se měli dočkat již příští sezónu. V případě zájmu si můžete jednotlivé kultivary rezervovat na emailové adrese: info@bambuscentrum.cz

NABÍDKA PRO JARO 2019

NABÍDKA BYLA AKTUÁLNÍ KE DNI OTEVŘENÍ. NÁSLEDNĚ NENÍ PRAVIDELNĚ AKTUALIZOVÁNA. ROSTLINY JSOU K DISPOZICI DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB.

JAPONSKÉ KULTIVARY PIVONĚK