Campsis radicans ‚Flava‘ – Trubač

Trubač

Druh je domácí v jihovýchodní části USA, kde roste jako liána až do 10 metrů. V našich klimatických podmínkách však takto extrémních velikostí nedosáhne. Díky svému zbarvení květů a nenáročnosti na pěstování se stal jednou z velmi oblíbených rostlin kvetoucích během letních měsíců. Na konci léta se objevují první květy v podobě koncových vrcholíků. Což v praxi znamená, že z jednoho místa vykvétá větší množství květů. Mají tvar protáhlých trupek a jsou až 7 cm dlouhé. U tohoto kultivaru jsou zbarveny do čistě žluté barvy. Nová poupata postupně rozkvétají až do prvních mrazíků. Tmavě zelené listy jsou lichozpeřené, až 10 cm dlouhé a na podzim opadávají.

Trubače tvoří krásné ozdoby pergol, treláží, či různých plůtků. Příčepivé kořínky se tvoří po celé délce větví, ale nejsou tak silné, aby udržely váhu celé rostliny zvláště při silném větru, proto je nutné rostliny vyvazovat, aby se vytvořila pevná kostra. Pro podporu kvetení je nutné rostliny brzy na jaře sestříhat. Nové květy se vytvoří na nových výhonech.

Trubače vysazujeme do dobře propustných neutrálních až mírně zásaditých půd. Volíme co nejvíce osluněné stanoviště. Přihnojujeme pravidelně hnojivem pro okrasné dřeviny nebo na podporu kvetení. Velmi dobře snáší řez. Je plně mrazuvzdorný.

 

Velikost kontejneru

Velikost rostliny

Cena (Kč)

5 L

125 – 150 cm

765,-

ROSTLINY Z TÉTO KATEGORIE