Cedrus libani ‚Atlantica Aurea‘ – Cedr libanonský

Cedr libanonský

Tento libanonský cedr, který pochází z francouzské selekce z roku 1870, se většího zájmu a pozornosti těší teprve v posledních letech. Růst je pomalu vystoupavý s jasným terminálním letorostem. Větvení je na koncích mírně převislé. Jehlice jsou krátké a pevné, v mládí jasně zlatavé, později přecházejí v lehce zelenozlaté. Roční přírůstky se pohybují kolem 10 cm. Výška dospělé rostliny je přibližně 4 – 8 m. Plně mrazuvzdorný do -24 °C.

Cedr libanonský (Cedrus atlantica) vyžaduje dobře propustnou půdu s mírně alkalickou reakcí. Při výsadbě volíme mírně polostinné stanoviště. Během vegetace používáme dlouhodobě působící hnojiva pro okrasné dřeviny. Jelikož se jedná o výraznou dominantu, vždy berem v potaz celkový prostor použitelný pro danou rostlinu.

 

Velikost kontejneru

Velikost rostliny

Cena (Kč)

4 L

80+ cm

617,-


 

Cedr libanonský (Cedrus atlantica) vyžaduje dobře propustnou půdu. Při výsadbě volíme slunné stanoviště. Vzhledem k mrazuvzdornosti kolem -22 °C je vhodné, aby bylo místo v zimě částečně chráněné, nebo doporučujeme po nezbytnou dobu ochranu textilií (zvláště u mladých rostlin). Během vegetace používáme dlouhodobě působící hnojiva pro okrasné dřeviny. Díky svému intenzivnímu zbarvení oživí každou kompozici.ROSTLINY Z TÉTO KATEGORIE